ביטוח מגדל

 חזון החברה: כבר מראשית פעילותה, חרתה מגדל על דגלה את סמל החדשנות והיצירתיות בפיתוח מוצרי ביטוח. כך השיקה מגדל את ביטוח המנהלים הראשון בישראל.במקביל לביטוח החיים, עוסקת החברה במגוון רחב של סוגי ביטוח כללי – לעסקים גדולים וקטנים, ביטוחי רכוש, בריאות ועוד.

מגדל נוסדה בשנת 1934 בירושלים, על ידי משפחות של אנשי עסקים שפעלו תחת השלטון הבריטי, קבוצה של משפחות יהודיות מאלכסנדריה וחברת הביטוח האיטלקית "ג'נרלי".

את השם מגדל, העניק לחברה המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק, כביטוי לחוסן ולביטחון שמעניקה מגדל ללקוחותיה. המשורר שאול טשרניחובסקי, שימש כרופאה הראשון של החברה.

בשנות הארבעים, הצטרף למחזיקי המניות בחברת מגדל, גם הבנק שהפך לימים "בנק לאומי לישראל". מאז, נשמרה השותפות העסקית בין "ג'נרלי" לבין "בנק לאומי".

פעילות קבוצת מגדל מבוצעת במסגרת תאגיד "מגדל אחזקות בטוח ופיננסים בע"מ". התאגיד מחזיק ישירות או בעקיפין ובבעלות מלאה או חלקית בחברות שונות באמצעותן פועלת הקבוצה בתחומי חיסכון פנסיוני, ביטוח, השקעות ושירותים פיננסיים.

הבעלות על תאגיד "מגדל אחזקותביטוח ופיננסים בע"מ" מתחלקת בין קבוצת ג'נרלי האירופית (כ-70%), בנק לאומי (כ-10%) והציבור (כ-20%).

בעלת המניות של מגדל חברה לביטוח בע"מ: מגדל אחזקות ביטוח ופיננסים בע"מ

בעלת השליטה: מגדל אחזקות ביטוח ופיננסים בע"מ